Miért eszünk Húsvétkor sonkát?
Nem kell nagy mélységekben keresnünk, a Húsvéti sonka fogyasztásának egyetlen oka van: a praktikum. A modern hűtőszekrény megjelenése előtt a hús tartósítására füstölést és sózást alkalmaztak, amivel hosszabb időn át eltarthatóvá tudták tenni a húsokat.
A téli időszak még inkább kedvezett annak, hogy a hideg idő miatt biztonságos legyen a húsfeldolgozás, ezért is kerültek a téli hónapokra a disznótorok.
Az ekkor eltárolt húsból pedig tavaszra a füstölt dolgok maradt, így a sonka, kolbász és a szalonna. Így vált szokássá hazánkban a húsvéti sonka fogyasztása, ami a mai napig nélkülözhetetlen eleme az ünnepi asztalnak.
A sonka mellett pedig a tormának is ott a helye! Az Ízmester Tormák között pedig a hagyományos csemege és csípős mellett még egy különleges áfonyás ízesítést is találtok!
Így készítsd el a Sonkás-Tormás Rolót!
A kígyóuborkát mossuk meg, majd hosszanti irányban egy hámozó segítségével vágjunk hosszú szeleteket belőle.
Egy vágódeszkára, vagy a konyhapultra húzzunk ki kb. 30 centiméter hosszan frissentartó fóliát. Hosszában helyezzük rá az uborka szeleteket úgy, hogy 2-3 mm-en fedjék egymást. Ha a frissentartó fólia szélességében kiterítettük az uborka szeleteket, helyezzünk rá egy papírtörlőt és itassuk fel róla a nedvességet.
Kenjük meg krémsajttal, majd helyezzük rá a sonka szeleteket. Ezt pedig kenjük meg a tormával, majd óvatosan, és amilyen szorosan csak tudjuk, tekerjük fel.
Tekerjük be a fóliával, majd tegyük hűtőbe 30 percre. Ezután szeleteljük fel.
Ha kíváncsi vagy, hogyan készítsd el, nézd meg ezt a videót.
A recept létrejöttét az ÍZMESTER támogatta!