A pizza fűszerezése, ahogyan ma ismerjük, történelmi és kulturális fejlődés eredménye. A pizza eredetileg Olaszországból származik, különösen Nápolyból, és az ottani helyi alapanyagok és fűszerek határozták meg a kezdeti ízvilágot.
Oregano: Az oregano egy jellegzetes mediterrán fűszer, amelyet széles körben használnak az olasz konyhában. Erős, fűszeres aromája jól illik a paradicsomhoz és sajthoz, így elengedhetetlen összetevője a pizza fűszerezésének.
Bazsalikom: A bazsalikom friss és édes ízt ad a pizzának. A Margherita pizza, amely friss bazsalikomot, paradicsomot és mozzarellát tartalmaz, az egyik legismertebb példa erre.
A recept elkészítéséhez az Ízmester Tészta és Pizza fűszerkeveréket használtam, ami tökéletes kombinációja az olasz konyha alapvető fűszereinek.
Fokhagyma: A fokhagyma erős, jellegzetes ízt ad, amely jól kiegészíti a többi hozzávalót. Gyakran használják fokhagymás olaj formájában is.
Olívaolaj: Az extra szűz olívaolaj gyakori hozzávaló, amelyet a pizzára locsolnak sütés előtt vagy után, hogy gazdagabbá és ízletesebbé tegyék az ételt.
Paradicsom: A paradicsom szósz formájában az egyik alapvető összetevője a pizzának. A paradicsom savanykás íze jól kiegészíti a többi hozzávalót, és alapot ad a fűszerezésnek.
Ezek az összetevők és fűszerek nemcsak ízük miatt fontosak, hanem azért is, mert az olasz gasztronómiai hagyományokat és a mediterrán étrendet képviselik.
Így készítsd el a Pizza Burgert!
A buci elkészítésével kezdjük. Ehhez a tejet langyosítsuk fel. Keverjük el benne a cukrot, majd az élesztőt is. 15 percig pihentessük, amíg az élesztő felfut. Ezután a lisztet keverjük el a sóval. Adjuk hozzá a tejes-élesztős keveréket és egy tojást. Gyúrjuk össze, majd adjuk hozzá a puha vajat és dolgozzuk össze.
Formázzunk cipót belőle és lefedve kelesszük 60-90 percig, amíg a duplájára nem nő. Osszuk négyfelé. Formázzunk gombócokat belőle és sütőpapírral bélelt tepsire téve, lefedve kelesszük további 60 percet.
Egy tojást keverjünk el egy evőkanál tejjel, egy csipet sóval. Kenjük meg vele a bucik tetejét, majd szórjuk meg szezámmaggal. Előmelegített sütőben, légkeverésen 200 C fokon 10 perc alatt süssük készre. Hagyjuk kihűlni.
A húspogácsa elkészítéséhez tegyük egy tálba a húst, majd adjuk hozzá a fűszerkeveréket. Dolgozzuk össze alaposan, majd osszuk négy részre. Formázzunk golyót belőle, majd lapítsuk ki, hogy egy kb 10-12 cm széles húspogácsát kapjunk. Fedjük le és tegyük hűtőbe, hogy összeérjenek az ízek.
A Pesto Rosso-jellegű szósz elkészítéséhez hámozzuk meg a fokhagymát és távolítsuk el a bazsalikom leveleket a száraktól. A hozzávalókat tegyük turmixba, majd pürésítsük.
Amikor elkészültek a bucik, süssük ki a húst kevés zsíron, oldalanként 3-5 percig, attól függően mennyire átsütve szeretjük. Amikor megfordítjuk, tegyünk rá egy szelet mozzarellát, hogy ráolvadjon.
Ezután állítsuk össze a burgert: a bucit vágjuk félbe, kenjük meg az alját egy-másfél evőkanál szósszal. Tegyük rá a kisütött húspogácsát. Pár szelet paradicsomot, és helyezzük rá a tetejét.
A recept létrejöttét az ÍZMESTER támogatta!
Ha kíváncsi vagy, hogyan készítsd el, nézd meg ezt a videót!