Házi vanília pudinggal és szilvalekvárral édesített mákos töltelékkel gondoltam most újra a Mákos gubát!
Tegyünk fel 2 liter főzővizet. Mikor forr tegyük bele a lasagne tésztákat és főzzük kb 10-12 percig. Figyeljünk rá, hogy a tésztalapok ne tapadjanak össze és ne törjük össze. Villával óvatosan forgassuk át őket főzés közben. Elég ha al dente főzzük meg a tésztát, vagyis nem lágy, de már nem is nyers a tésztánk. Ha megfőtt szűrjük le és kiterítve tegyük egy tányérra a lapokat.
A mákot kimérjük, vagy ha egész mákot vettünk daráljuk le. A porcukrot szitáljuk át, majd keverjük el a mákkal, a citromlével, a lekvárral és a vízzel. Attól függően, hogy a mákot mennyire finomra daráltuk, előfordulhat, hogy kicsit kevesebb vagy egy picit több vízre van szükség. Annyi vizet adjunk hozzá, amitől könnyen kenhető, de még egyben maradó tölteléket kapunk.
A vanília krémhez a hideg tejet keverjük el a keményítővel, majd mehet bele a tojás, a vanília, a cukor és keverjük simára. Közepes hőfokon folyamatos keverés mellett főzzük addig, amíg sűrű pudingos krémet nem kapunk. Majd hagyjuk hűlni. Amikor már langyos elkezdhetjük az összeállítást.
A sütőedény alját kenjük ki vékonyan a vaníliás krémmel, majd mehet rá két lap lasagne tészta. Ha kell vágjuk méretre a sütő formánknak megfelelően. Erre mehet a mákos réteg fele – 2 lap lasagne – a vaníliás krém fele – 2 lap lasagne – a mákos krém másik fele – 2 lap lasagne – a vaníliás krém másik fele – 2 lap lasagne – tojásfehérje krém.
A tojásfehérjét akkor készítsük el, amikor megvagyunk az összeállítással. A tojásfehérjét kemény habbá verjük. A porcukrot szitáljuk át, majd adjuk a tojásfehérjéhez és keverjük el benne. A keveréket kanalazzuk a rétegelt lasagne tetejére.
Előmelegített sütőben, légkeverésen 200 C fokon 15-20 percig süssük, amíg a tojásfehérje aranybarnára nem sül.
Szeleteléshez várjuk meg, amíg kicsit kihűl, hogy a krémek megszilárduljanak és szépen egybe tartsák a szeletet.
Ha kíváncsi vagy hogyan készítsd el, kattints ide és nézd meg a videót is!