Ha kozmetikai termékekre gondolunk, a legtöbbünknek egyből a nagy nemzetközi márkák jutnak eszünkbe, pedig itthon is sok olyan prémium termékkel találkozhatunk, amit a közelünkben gyártanak, ráadásul természetes összetevőkből!
Ma már mondhatni nem nő a nő 10 lépéses arcápolási rutin nélkül, ami egyrészről nagyon-nagyon hasznos, hogy divatba jött, másrészt óriási kutatómunkát igényel a hozzám hasonlók számára, akik korábban egy csapvizes reggeli arcmosással és egy basic szempillaspirállal indították a napot.
A leginkább az én arcbőrömhöz és gondolkodásomhoz passzoló termékek megtalálása viszont nem volt egyszerű feladat: sok csalódás és utánajárás kellett hozzá.
Neked viszont már nem kell felesleges köröket futnod: ebben a cikkben összegyűjtöttem neked a kedvenc magyar natúr kozmetikumaimat! Ráadásul a használati sorrendnek megfelelően, így máris kész a reggeli rutinod!
Érdemes natúrkozmetikumokra váltani?
A natúrkozmetikumok fogalma azoknak lehet leginkább ismerős, akik valamilyen irritációval küzdenek és az allergiás reakciókat szeretnék elkerülni az adalékanyagok mellőzésével.
Mások a várandósság és a szoptatás ideje alatt váltanak, hiszen egyes kozmetikum-összetevők igencsak károsak lehetnek a magzatra. Ilyen lehet például a dietanolamin, amit samponokban találhatsz, de egy egész cikket szenteltünk a témának. Ide kattintva megtalálod az összes várandóságra veszélyt jelentő kozmetikai összetevőt.
A harmadik nagy csoportba pedig azok tartoznak, akiknek fontos, hogy etikus és környezetbarát termékeket vásároljanak. A natúrkozmetikumok ugyanis állatkísérlet mentesek, fenntartható módon készülnek és kevesebb káros anyagot termelnek a gyártás során. Arról már nem is beszélve, hogy a magyar cégektől való vásárlással sokkal rövidebb utat tesznek meg a termékek, mire a polcodra kerülnek.
Mindemellett a tartalom az igazán lényeges, hiszen a natúrkozmetikumok természetes összetevőinek köszönhetően a hatóanyag tartalmuk is jóval magasabb. A natúr kozmetikumokban megtalálható összetevők természetes vitaminokat, ásványi anyagokat és antioxidánsokat tartalmaznak.
Mitől lesz fenntartható egy kozmetikum?
Hazai, magyar gyártóktól származik: rövidebb ökológiai lábnyommal bír, serkenti a hazai ipart, nem utolsó sorban pedig munkahelyet teremt.
Káros összetevőktől, kemikáliáktól és mesterséges illóanyagoktól mentes. 100% természetes alkotóelemekből állnak.
Transzparensebb és megbízhatóbb a nemzetközi gyártókkal szemben. Emellett állatkísérlet mentesek és az alapanyagok ellenőrzött gazdaságokból származnak.
Tudtad?
Az átlagos tusfürdőkben és hajápolókban található szulfátok a természetbe kerülve ökotoxikológiát okoznak.
HERBSGARDEN Micellás Hibiszkusz Tonik
A tonikok nem az alap 3 lépcsős arcápolási rutinhoz tartoznak, viszont ha szeretnél szintet lépni és növelni az általad használt készítmények hatóerejét, akkor mindenképp iktasd be a mindennapjaidba. Mondom is miért!
A HERBSGARDEN Micellás Hibiszkusz tonikot napi szinten használhatod, reggel és este arcmosás után. A tonik segít megszabadulni a maradék szennyeződésektől, emellett összehúzza a pórusokat és a problémás bőr gyulladásos tüneteit is csökkenti.
Milyen összetevők találhatóak meg benne?
Hibiszkusz: segíti a bőr megújulását
orvosi zsálya és muskotályzsálya: fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő
B3 vitamin: csökkenti a pattanásokat, halványítja a foltokat
B5 vitamin: hidratálja és nyugtatja a bőrt
A Micellás Hibiszkus tonik tökéletes választás, ha problémás, zsírosodásra hajlamos az arcbőröd. A tonikban található orvosi zsálya és muskotályzsálya vegyszermentes magyar gazdaságokból származnak, ami még egy pont a Herbsgardennek!
A benne lévő micella tovább növeli a tonik tisztító képességét: a micellák ugyanis képesek magukhoz vonzani és magukba zárni a sminkből, a levegőből és a bőr természetes zsírosodásából származó szennyeződéseket.
VÍZANGYAL CREMEDIQ Premium Angelic Mist Hidratáló arcpermet
Nekem személy szerint nagyon tetszik az a koncepció, ahogyan Balogh Levente igazi hungarikumot épít a Szentkirályi ásványvízből, ami a Vízangyal termékcsaládba is belekerült.
Na, de mi az a mist?
Persze biztos vagyok benne, hogy a legtöbben tudjátok miről van szó, viszont ha valakinek mégis új lenne a téma, kifejtem egy kicsit.
A mistek mondhatni már extrának számítanak, nem a 3 lépcsős arcápolási rutin részei, viszont nagyban segítenek a többi készítmény hatásának kiteljesedésében. Mit is jelent ez?
A VÍZANGYAL CREMEDIQ Angelic Mist Hidratáló arcpermetet arctisztítás után használjuk, 2-3 pumpányi permet bőven elég is ahhoz, hogy egész napra hidratálja az arcbőrünket – saját tapasztalatból mondom, hiszen az összes terméket kipróbáltuk.
Még mielőtt megszárad, egyből utána jöhet is a szérum, segítve annak egyenletes eloszlását. Az Angelic Mist természetes összetevőkkel, gyógynövényekkel revitalizálják a bőrt, emellett teljesen illatanyagmentes is.
Alapozó használatakor, száraz bőrűeknek, és mindennapi használatra is igazán frissítő választás!
ADRIENNE FELLER Rose de Luxe Hyaluron szérum
A hyaluronsav természetesen is megtalálható a szervezetünkben, a kor előrehaladtával azonban egyre kevesebbet termelünk belőle. És ez miért baj?
A hyaluronsav nem csak a bőrünk szépségért felelős, de a csontjainkban, az izmainkban, az ízületeinkben, de még a szemünkben is megtalálható. A hyaluronsav feladata a víz megkötése, a regeneráció, a hidratálás. Ahogy öregszünk pedig mindebből veszítünk általa: 40 éves korunkra már csak csupán a felét állítja elő a szervezetünk a szükséges mennyiségnek.
Mire számíthatunk, ha kipróbáljuk a Rose de Luxe Hyaluron szérumot?
A szérumok nagy mennyiségű hatóanyagot tartalmaznak, így koncentrált hatást tudnak elérni. A hyaluronsav csökkenti a bőrünkben lévő vízhiányt, ezáltal képes feltölteni és kisimítani az apró ráncokat. Azonban azt tudnunk kell, hogy mindezt külsőleg teszi, vagyis érdemes rendszeresen, leginkább reggel vagy sminkelés előtt használnunk.
Bőrtípustól függetlenül alkalmazható, száraz bőrre pedig kimondottan ajánlott. Mindemellett védi a bőrünket, csökkenti a gyulladásokat, sebregeneráló és még antioxidáns hatású is!
Így használd!
Az ADRIENNE FELLER Rose de Luxe Hyaluron szérumot arcmosás és az arcpermet után, ütögető mozdulatokkal használd a még vizes arcbőrödön. Ez segíti az egyenletes eloszlást és a felszívódást is!
Intenzív illata az arcon eloszlatva igazán kellemes, érezhetően feszesíti és puhítja az arcbőrömet. Ha szeretnéd az esti rutinodba is beépítheted a hámlasztás után!
GREENS OF DAISY Százszorszép csipkebogyó – erdei mályva arckrém
Az arckrémek szerepe talán a legfontosabb és már a nagy “napi rutin forradalom” berobbanása előtt is minden nő polcán megtalálható volt. Az arckrémünk felel a bőrünk védelméért, hidratál és táplálja azt a benne lévő hatóanyagok által.
Napközben az arcbőrünknek folyamatos harcot kell vívnia a levegőben lévő szennyeződésekkel, a káros napsugarakkal, de még velünk is, hiszen az sem mindegy mennyire stresszelünk egy-egy nap során.
Ezért kimondottan fontos, hogy hatóanyagban gazdag arckrémet válasszunk, a mindennapi használat miatt pedig elengedhetetlen, hogy az az arckrém kemikáliáktól mentes is legyen!
Így találtam Daisyre, aki az első általam látott videójában épp egy kerti gyomnövényből, a porcsinból készített salátát. Neked eszedbe jutna ilyesmi? Nekem biztosan nem, pedig milyen jó lenne… Korábban nem tudtam, de a porcsin igazán kiváló gyógynövény: pozitív hatással van a vér koleszterin- és cukor szintjére, Omega-3 zsírsavakban az egyik leggazdagabb növény, emellett gyulladáscsökkentő: megfázásra, felfázásra, de még fejfájásra is használható. És még hosszasan sorolhatnám.
Aztán megjelentek a Greens of Daisy termékek, a videói után pedig biztos voltam abban, hogy ha valamiben, akkor ezekben a kozmetikumokban biztos van hatóanyag bőven.
A GREENS OF DAISY arckrém csipkebogyóval, erdei mályvával és narancsvirág kivonattal készül. De itt még nincs vége a sornak, hiszen csipkebogyó olaj, hialuron és C-vitamin is található benne. Azt már gondolom mondanom se kell, hogy állatkísérlet mentes és nem tartalmaz parfümöt. Az illata mégis nagyon kellemes, óvatos, mintha hajnalban virágokat szednél a szabadban.
Bármennyire szentimentálisan is hangzik, szerintem érdemes kiemelni a natúrkozmetikumok természetes összetevőinek kapcsán, hogy valahol mélyen tudat alatt mind érezzük, hogy ez valami olyan, amiből mi is vagyunk, amihez akarva akaratlan kapcsolódunk.
Na, de nézzük meg pontosan mire is jók ezek az összetevők?
narancsvirág: gyulladáscsökkentő
százszorszép: finomítja a pórusokat
erdei mályva: antioxidánsokban gazdag
csipkebogyó: anti-aging tulajdonságokkal bír
hialuronsav: hidratál, nedvességet biztosít a bőrnek
c-vitamin: serkenti a természetes kollagén képződést
A csipkebogyóolaj emellett lehetővé teszi, hogy érzékeny és irritációra hajlamos bőrűek is használják; nappali és esti krémnek is tökéletes választás.
L’AMIA NATURA Karotinos vitamin pakolás ásványi anyagokkal
Amikor először találkoztam a L’amiaval elsőre nem is gondoltam volna, hogy magyar termékről van szó, annyira tökéletesen hozza a letisztult, északias hangulatú pure home stílust. Csomagolást tekintve hozzám ez áll a legközelebb, na de nézzük a külcsín után, milyen a belbecs?
A L’AMIA NATURA Karotinos vitamin pakolás, ahogy a neve is elárulja sárgarépából készül, pontosabban sárgarépa magot tartalmaz, de található még benne csipkebogyó olaj, feketeribizli mag, C-vitamin, karotinoid, A,-B,-D,-E,-F vitamin és ásványi anyag is.
Már önmagában lenyűgöző hatóanyag tartalommal bír a termék, ráadásul állatkísérlet mentes, 100%-ban organikus, fair trade és pálmaolaj mentes is!
A pakolás maga elképesztően krémes (túlzás nélkül a legkrémesebb dolog, amit szerintem valaha tapintottam), nagyon lágy, tejeskávé színű, professzionális kozmetikum illatú.
Így használd!
A pakolásokat nem mindennapi használatra szánják, heti egy alkalommal viszont vétek lenne kihagyni, hiszen extra táplálást nyújt a bőrünk számára.
A Karotinos vitamin pakolást arctisztítás után vidd fel a bőrödre, kerülve a szem- és a szájkörnyéket. Ha előtte még hámlasztót is használsz még jobban be tud szívódni, ezzel sokkal hatékonyabbá tudod tenni!
A pakolást felkenve 20-30 percig érdemes fent hagyni. Vékony rétegben felkenve egyébként szinte teljesen beszívódik. Külön plusz pont, hogy könnyen kenhető és könnyen le is mosható. Ha letelt az idő mossuk le az arcunkról és alkalmazhatjuk a következő lépéseket a napi arcápolási rutinunkból.
Szerző: Takács Kriszti